Playoffs

Find all the schedules for Playoffs here.

Updated Monday March 27, 2017 by Saskatoon Minor Basketball.

Playoff Draws are now posted for the 2016/2017 season! Please see the attached PDF's at the bottom of the page.

Please note: All games must be played at the time and place listed

 

  SMBA Final Playoffs 2016/2017
  Mini Girls Pool A   Bantam Girls Pool A
First   EACCA First   EACCA Bandits
Second   Lakeridge Liberty Second   Westside Sparks
Third   Eastview Third   Brevoort Park Thunder
Consolation   Lakeview Bulldogs Consolation   Silverspring Wildcats
  Mini Girls Pool B   Bantam Girls Pool B
First   Dundonald Dragons First   Lakeridge Thunder
Second   Lawson Heights Spurs Second   Silverwood Suns
Third  Holliston Thunder  Third  APC Timberwolves
Consolation   Willowgrove Wolverines Consolation   Lakeview Raptors
  Mini Boys Pool B   Bantam Boys Pool A
First   Lakeridge Lakers First   Lakeridge Heat
Second  APC Raptors Second   Lakeview Thunder
Third Varsity View Venom  Third   EACCA
Consolation   EACCA Tune Squad Consolation   Dundonald Wolves
  Mini Boys Pool C   Bantam Boys Pool B
First   Warman Wolfpack First   Fairhaven
Second Lakeview Crispy Bacon Second  Dundonald Chargers
Third Silverwood Devils Third   Holliston Huskies
Consolation  Greystone Consolation   River Heights
  Mini Boys Pool D   Bantam Boys Pool C
First   Dundonald Ducks First   SFG Spartans
Second   ECP Bulls Second   Wildwood Warriors
Third APC Third   Lakeview Badgers
Consolation   Willowgrove Warriors Consolation   Varsity View Vipers
  Midget Boys Pool A   Midget Girls 
First   Fairhaven Phantoms First   Lawson Heights Spurs
Second   River Heights Second   Lawson Heights Eagles
Third  Fairhaven Kabatow Third   Holliston Hurricanes
Consolation   Lakeridge Lightning Consolation  Dundonald Blazers
  Midget Boys Pool B    Juvenile Boys
First  Fairhaven First  River Heights
Second   Holliston Huskies Second  ECP Bulls
Third   Warman Runnin Rebels Third  EACCA 
Consolation   Silverspring Squids Consolation   Greystone

 

  SMBA Final Playoffs 2015/2016
  Mini Girls Pool A   Bantam Girls Pool A
First APC Timerwolves First EACCA Storm
Second Greystone Second Lakeridge Thunder
Third EACCA Sonic Boom Third Fairhaven
Consolation Lakeview Bulldogs Consolation Silverspring Spartans
  Mini Girls Pool B   Bantam Girls Pool B
First Brevoort Park Sparks First APC Storm
Second Dundonald Tigers Second Dundonald
Third Lakeridge Lions Third EACCA Bandits
Consolation Avalon Consolation Brevoort Park Thunder
  Mini Boys Pool A   Bantam Boys Pool A
First  River Heights First Silverwood Wolfpack
Second  Holliston Huskies Second River Heights
Third  EACCA Warriors Third Avalon Spartans
Consolation Silverspring Wild Oats Consolation Lakeridge Lakers
  Mini Boys Pool B   Bantam Boys Pool B
First  Varsity View Veyrons First Warman
Second  Warman Meinema Second Fairhaven Zerr
Third  Lakeridge Lakers Third Silverspring Thunder
Consolation  SFG Spartans Consolation Lakview Thunder
  Mini Boys Pool C   Bantam Boys Pool C
First  Lawson Eagles First  SFG Spartans
Second  Farihaven Second  Silverwood Lightning
Third  APC Third  Wildwood Warriors
Consolation  Wildwood Wolves Consolation  Eastview Eagles
  Midget Boys Pool A   Midget Girls 
First  Dundonald Supersonics First Holliston Hurricanes
Second  EACCA Jets Second EACCA Team Awesome
Third  Lakeridge Bearcats Third Wildwood Wizzards
Consolation  Greystone    
  Midget Boys Pool B    Juvenile Boys
First  Dundonald Guardians First  River Heights
Second  Fairhaven Falcons Second  ECP Bulls
Third  EACCA Spartans Third  EACCA Jets
Consolation  Lakview Magic Consolation  Lakeridge

 

  SMBA Final Playoffs 2014/2015
  Mini Girls Pool A   Bantam Girls Pool A
First Dundonald  First Silverwood Cheetahs
Second EACCA Thunderbolts Second EACCA Storm
Third Greystone Grizzlies Third APC Apes
Consolation APC Suns Consolation Silverspring Storm
  Mini Girls Pool B   Bantam Girls Pool B
First Brevoort Park Thunder First ECP Bulls
Second EACCA Second Lakeridge Lynx
Third Warman Third APC Storm
Consolation Avalon Avengers Consolation Brevoort Park Power
  Mini Boys Pool A   Bantam Boys Pool A
First Lakeridge Heat First Lakeview Magic
Second Lakeview Thunder Second Holliston Hornets
Third APC Fury Third EACCA Wolf Pack 
Consolation Silverspring Wild Oats Consolation Greystone Warriors
  Mini Boys Pool B   Bantam Boys Pool B
First Fairhaven Heat First Dundonald
Second River Heights  Second Fairhaven
Third Varsity View Vipers Third Avalon Spartans
Consolation SilverSpring Cats Consolation Silverspring Thunder
  Mini Boys Pool C   Bantam Boys Pool C
First SFG Spartans First SFG
Second Wildwood Wolves Second Wildwood
Third Dundonald Third Warman
Consolation Lakeview Lakers Consolation Lawson Heights Lakers
  Midget Boys    Midget Girls 
First Dundonald Super Sonics First Holliston Hurricanes
Second Eastview Magic Second Wildwood Wizards
Third EACCA Jets Third Greystone Shock
Consolation Greystone Titans Consolation Warman Robin
   Juvenile Boys    
First River Heights    
Second Lawson Heights Lakers    
Third ECP Bulls     
Consolation Lakeridge Thunder     

 

  SMBA Final Playoffs 2013/2014
  Mini Girls Pool A   Bantam Girls Pool A
First Silverspring Smash First Dundonald
Second EACCA Thunder Birds Second Silverwood Cheetahs
Third Fairhaven Third Holliston Rockets
Consolation Lakeridge Lynx Consolation APC Apes
  Mini Girls Pool B   Bantam Girls Pool B
First Lakeridge Rebels First River Heights Rats
Second ECP Bulls Second Warman
Third APC Suns Third APC Storm
Consolation Brevoort Park Thunder Consolation Avalon Attack
  Mini Boys Pool A   Bantam Boys Pool A
First EACCA Runnin Rebels First Dundonald X-Men
Second Silverwood Wolfpack Second Montgomery Magic
Third Avalon Spartans Third Greystone Griffons
Consolation Lakeridge Heat Consolation Holliston Huskies
  Mini Boys Pool B   Bantam Boys Pool B
First Lawson Heights Lakers First Lakeview Magic
Second Wildwood Wolves Second Silverspring Spurs
Third Warman Third EACCA Sprockets
Consolation Lawson Heights Eagles Consolation EACCA  Hurricanes
  Mini Boys Pool C   Bantam Boys Pool C
First Greystone Celtics First Eastview Eagles
Second Dundonald Wolverines Second Dundonald Bobcats
Third SFG Thunder Third Warman
Consolation Warman Consolation Lakeview Lakers
  Midget Boys Pool A   Midget Girls 
First River Heights  First Wildwood Wizards
Second ECP Bulls Second Holliston Hurricanes
Third Lakeridge Bulls Third EACCA
Consolation Greystone Warriors Consolation ECP Bulls
   Juvenile Boys    
First Greystone Titans    
Second Wildwood Wild Ballers    
Third Lakeridge Thunder    
Consolation ECP Bulls    

 

         
   

 

 

 

       

 

 

Playoffs for all the divisions are listed below. You can download the PDF here.

March 11th Results and Schedules Below:

 

Bantam Boys Pool A Final 2017.pdf
Bantam Boys Pool B Final 2017.pdf
Bantam Boys Pool C Final 2017.pdf
Bantam Girls A Pool Final 2017.pdf
Bantam Girls Pool B Final 2017.pdf
Juvenile Boys Final 2017.pdf
Midget Boys A Pool Final 2017.pdf
Midget Boys Pool B Final 2017.pdf
Midget Girls Pool Final 2017.pdf
Mini Boys Pool B Final 2017.pdf
Mini Boys Pool B Final 2017 to be played March 25.pdf
Mini Boys Pool C Final 2017.pdf
Mini Boys Pool D Final 2017.pdf
Mini Girls Pool A Final 2017.pdf
Mini Girls Pool B Final 2017 .pdf
SMBA Final Playoff Standings 2015-2016.pdf